PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464040}
5,3 88 389
ocen
5,3 10 1 88389
3,5 13
ocen krytyków
Nie kłam, kochanie
powrót do forum filmu Nie kłam, kochanie

Pomijając fakt, że film jest cienki jak d.. węża, to osobiście bardzo zraził mnie fakt przedstawiania nieprawdziwych informacji w filmie.
Jest w nim scena, kiedy Żmuda je obwarzanka na Rynku w Krakowie i mowi do Adamczyka: "kupiłam sobie obwarzanka". Na co Adamczyk ja poprawia: "To nie obwarzanek tylko bajgiel".
G.Ó.W.N.O prawda!! Własnie to jest obwarzanek, tradycyjny krakowski wypiek! Bajgiel to żydowskiego pochodzenia bułka, niemająca z obwarzankiem nic wspólnego oprócz tego, że tez jest okragła. Niech autorzy dialogów do tego dziadostwa najpierw naucza się czegoś o danym regionie i jego tradycjach a nie pierniczą głupoty.

użytkownik usunięty
vader666

hmmm a może to właśnie był Bajgiel.
No przecież w Krakowie chyba mogą sprzedawać żydowskie bułki, nie?
A wgl, dupa z tym, co za różnica jaka to była bułka.

vader666

Przepraszam bardzo,ale oglądałam raz program "Dzień Dobry TVN" i był następujący temat: "jak w KRAKOWIE rozróżnić OBWAŻANKA od BAJGLA".Więc w Krakowie sprzedawane są i obważanki(które są tradycją Krakowa) i bajgle(które faktycznie,są "pochodzenia" żydowskiego).A morał z tej bajki jest krótki i niektórym znany:sam masz wiedzę o Krakowie cienką jak d... węża!

ocenił(a) film na 6
_Yoyce_

Kurde, aż się dziwię, że odpowiam na taki post :]
Ale do rzeczy...
Ona jadła obwarzanka, bo bajgiel wygląda zupełnie inaczej - więc vader666 ma rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones